zpäť na www.macmillan.sk/gateway

Názory učiteľov

S učebnicou Gateway sme zatiaľ veľmi spokojní. Je veľmi pútavá a vhodná pre teenagerov, a našich študentov veľmi zaujala. Je veľmi dobre štruktúrovaná. Páči sa nám, že každá lekcia má v úvode venovanú celú stranu slovnej zásobe k danej téme a rôznymi typmi cvičení sa žiakom nové slová ľahšie pamätajú. Taktiež sa slovná zásoba ku každej problematike nenásilne a postupne rozširuje textami v časti čítanie ako aj v ostatných častiach lekcie. Texty v knihe sú zaujímavé nielen pre študentov, ale aj pre nás vyučujúcich a dozvedáme sa zaujímavé informácie z rôznych oblastí. Každá gramatika je uvedená taktiež zaujímavým spôsobom. Žiaci dokážu sami sformulovať definície alebo ich priradiť k príkladom, čo je výborné, lebo nie sú pri výklade novej gramatiky pasívni, ale sa aktívne zapájajú a sú nútení rozmýšľať a hľadať súvislosti.

Lucia Dzurendová, Gymnázium Ružomberok

Štruktúra knihy je na vysokej úrovni, čo uľahčuje prípravy na hodiny. Kniha sama vedie krok za krokom učiteľa po jednotlivých aktivitách k dosiahnutiu cieľa. Taktiež pozitívne hodnotíme testy k učebnici, ktoré opäť testujú všetky jazykové zručnosti (čiže okrem gramatiky obsahujú cvičenia na slov.zásobu, čítanie, počúvanie a písanie). Dajú sa taktiež modifikovať podľa predstáv každého učiteľa. Kniha naozaj pripravuje študentov na typ skúšky ako je naša maturitná skúška - či už externá alebo interná časť.

Lucia Dzurendová, Gymnázium Ružomberok

Učebnicu Gateway používam mesiac so svojimi študentmi Gateway B1+, zatiaľ som spokojná. Hľadala som totiž alternatívu a pokračovanie učebnice Headway intermediate, ktorá je neprimerane náročná a nevhodná pre teenagerov na gymnáziu. V Gateway sú články primeranejšie k vekovej kategórii gymnazistov 3-4 ročníkov, cvičenia sú zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, počúvanie aj písanie, teda na zručnosti potrebné na maturitnú skúšku, čo oceňujem, tak pracovný zošit s obrázkami a praktickými časťami tiež vhodné na maturitnú skúšku.

Denisa Mičeková, Gymnázium Spišská Nová Ves

Great variety of real-life situations, loads of all-skill practice. You'll get spoilt for choice with extra materials, both in teacher's book and online. Gateway is all that teachers as well as students dream of! Great job!

Marcela Kováčová, Gymnázium Andreja Sládkoviča, Banská Bystrica

Gateway je pre mňa v súčasnej dobe najlepšia učebnica na našom trhu a pre mojich študentov je vstupnou bránou do sveta angličtiny a maturitnej skúšky. Skvelá kniha, plná zaujímavých tém a nápadov, inšpiruje a podnecuje k tvorivosti študentov aj učiteľov. Súčasný jazyk, zameranie článkov presne odpovídajúcich veku a záujmom študentov. Zaujímavé je doplnenie nielen CDROMom, ale aj Maturitnými cvičnými testami s rozbormi a komentármi. Veľmi rada podľa tejto učebnice učím a čo je hlavné – študenti sa z nej radi učia. Gateway to Success!

Táňa Jančaríková

 

A aké máte skúsenosti s učebnicou Gateway vy?

Dajte nám vedieť emailom alebo na Facebooku.

< späť