Macmillan logo
Macmillan Readers Macmillan Reader Macmillan Reader Macmillan Reader Macmillan Reader

pre deti

Macmillan Children's Readers

Macmillan Explorers

Macmillan logo

Macmillan Readers Starter

úroveň A1 podľa Spoločného európskeho referenčného rámca

Knihy v tejto pokročilosti môžete čítať, aj keď sa učíte anglicky iba niekoľko mesiacov. Všetky knihy majú audio CD a farebné celostránkové ilustrácie. K porozumeniu vám postačí slovná zásoba 300 slov. Knihy majú 16 strán a sú vzadu označené fialovou farbou.

Zdarma si ku všetkým knihám môžete stiahnuť pracovný list s cvičeniami a kľúčom. Nájdete ho na našich anglických stránkach www.macmillanenglish.com/readers. Na nich najskôr vyberte pokročilosť a potom kliknite na požadovaný titul, hľadané odkazy nájdete vľavo od názvu titulu.

Angličtina použitá v popise knihy nevyjadruje pokročilosť. Zoznam gramatiky a popis obtiažnosti textu nájdete v tabuľke.

stiahnuť

Stiahnite si ukážku pre posúdenie obtiažnosti textu

Macmillan Reader Starter - L. A. Detective (Philip Prowse)

Alissav prodeji s audio CD

Alissa

C. J. Moore

Príbehy zo života   Starter | 300 slov 

Dvanásťročnú Alissu pošle otec pracovať do mesta. No Alissa chce z práce odísť a začať chodiť do školy. Je to iba nesplniteľný sen?

Around the World in Eighty Daysv prodeji s audio CD

Around the World in Eighty Days (Okolo sveta za osemdesiat dní)

Jules Verne

dobrodružstvo   Starter | 300 slov 

Phileas Fogg uzavrie stávku s priateľmi, že dokáže obísť svet za 80 dní. Sledujte jeho dobrodružstvá, ktoré zažíva v priebehu cestovania rôznymi krajinami v sprievode svojho sluhu Pasparta.

Blue Finsv prodeji s audio CD

Blue Fins

Sarah Axten

dobrodružstvo/napätie/špionáž   Starter | 300 slov 

Skončil školský rok a Rick s Jenom aj so svojimi priateľmi trávia čas na pláži surfovaním a plávaním. Nemôžu ani len tušiť, že ich nový kamarát im onedlho zachráni životy.

Gulliver's Travels in Lilliputv prodeji s audio CD

Gulliver's Travels in Lilliput (Gulliverove cesty)

Jonathan Swift

dobrodružstvo   Starter | 300 slov 

Keď sa loď Antelopa potopí v mori Ďalekého východu, Gulliverovi ostáva len jedna možnosť ako sa zachrániť: plávať k zvláštnej maličkej zemi, zvanej Liliput. Tam ho zajmú maličkí obyvatelia ostrova, s ktorými sa však čoskoro spriatelí a naučí sa ich jazyk. A práve priateľské vzťahy s nimi mu napokon umožnia návrat domov.

In The Framev prodeji s audio CD

In the Frame

Polly Sweetnam

dobrodružstvo/napätie/špionáž  Starter | 300 slov 

S mladými kamarátkami Lisou a Alicou ste sa už zoznámili v knihe Photo Finish (úroveň Starter). V ďalšom dieli Shooting Stars (úroveň Starter) si dievčatá užívali úžasnú dovolenku na gréckom ostrove.

V tomto príbehu cestujú naspäť domov. Cestou sa zoznámia s mladou mamičkou a jej deťmi a čoskoro sa ocitnú uprostred ďalšieho dobrodružstva...

L A Detectivev prodeji s audio CD

L A Detective (Detektív z L. A.)

Philip Prowse

krimi/dobrodružstvo/napätie/špionáž  Starter | 300 slov 

Súkromný detektív Lenny Samuel z Los Angeles vystupuje v sérii vo všetkých piatich úrovniach. V tomto príbehu Lenny pracuje pre bohatého podnikateľa - má odovzdať výkupné za jeho unesenú dcéru. Niečo však nefunguje tak, ako by malo…

Lost Shipv prodeji s audio CD

The Lost Ship (Stratená loď)

Stephen Colbourn

záhada/horor/strašidelný príbeh  Starter | 300 slov 

V tomto tajuplnom príbehu nájde kapitán a jeho posádka prázdnu loď, unášanú morským prúdom. Na palube opustenej lode objaví kapitán jej hrozné tajomstvo.

Lucky Numberv prodeji s audio CD

Lucky Number (Šťastné číslo)

John Milne

príbehy zo života  Starter | 300 slov 

Charlieho rodina je chudobná a on kvôli tomu nechodí do školy. Pracuje ako čistič topánok a sníva o tom, že raz bude bohatý. Jedného dňa sa mu naskytne príležitosť premeniť svoj sen na skutočnosť. (Odporúčané pre mladších čitateľov.)

Magic Barberv prodeji s audio CD

The Magic Barber

John Milne

humor & dobrodružstvo/napätie/špionáž   Starter | 300 slov 

V malom ospalom meste Crossways všetci nosia klobúky. Keď však do mesta príde kúzelný holič, všetko sa zmení. (Odporúčané pre mladších čitateľov.)

Photo Finishv prodeji s audio CD

Photo Finish

Polly Sweetnam

krimi/detektívny príbeh & dobrodružstvo/napätie/špionáž   Starter | 300 slov 

Lisa urýchlene potrebuje pasové fotografie. Ani vo sne by jej nenapadlo, aké dôsledky môže mať jej návšteva fotobúdky na opustenej autobusovej zastávke a do akého ohrozenia života sa môže dostať. Kniha má dve pokračovania: Shooting Stars a In the Frame (tiež v úrovni Starter).

Sara Says No!v prodeji s audio CD

Sara Says No! (Sára vraví nie!)

Norman Whitney

príbehy zo života   Starter | 300 slov 

Všetci v Middletowne majú radi pána Fruita – okrem jeho dcéry Sáry. Sára ho nemá rada, pretože je nečestný. Dokáže otca presvedčiť, aby sa zmenil?

Shooting Starsv prodeji s audio CD

Shooting Stars

Polly Sweetnam

krimi/detektívny príbeh & dobrodružstvo/napätie/špionáž  Starter | 300 slov 

Pre najlepšie kamarátky Lise a Alicu sa konečne začali dlho očakávané prázdniny. Majú ubytovanie v peknom hoteli a tešia sa na rôzne príležitosti, ktoré pobyt na ostrove ponúka. Čaká ich však ešte ďalšie dobrodružstvo - je pravda, že sa na ostrove práve zdržiava aj známy pár celebrít?

Ski Racev prodeji s audio CD

Ski Race (Lyžiarsky pretek)

Eleanor Jupp

dobrodružstvo/napätie/špionáž  Starter | 300 slov 

Rebecca, Sue, Mark a David sú na lyžovačke v horách. Týždeň plný zábavy skončí lyžiarskym pretekom. Kto zvíťazí? (Odporúčané pre mladších čitateľov.)

The Umbrellav prodeji s audio CD

The Umbrella (Dáždnik)

Clare Harris

romantika  Starter | 300 slov 

Romantický príbeh so zámenou osôb. Jedného daždivého dňa vcelku banálna kúpa dáždnika vyústi do romantického stretnutia...

The Wellv prodeji s audio CD

The Well (Studňa)

Clare Harris

záhada/horor/strašidelný príbeh  Starter | 300 slov 

Stará mama súrodencov Lie a Jaye je stará a chorá, veľmi jej chýba manžel, ktorý prednedávnom zomrel. Požiada rodinu, aby jej doniesla vodu zo studne na opustenej rodinnej farme v horách. Lia a Jay si vypočujú varovanie o sopečných aktivitách v okolí a ráno sa vydajú na farmu. Cestou stretávajú množstvo ľudí a keď sa vracajú, nenesú späť iba vodu zo studne...