Dave Spencer na Slovensku Macmillan logoDôležité informácie

 

Príspevok MŠVVaŠ SR
na učebnice ANJ

 

bližšie informácie »

 

webinars

ELT Ideas 2016

konferencia ELT Ideas

 

pozrite si fotky
z 12 konferencie
v Ružomberku »

The 2016
Shakespeare
Competition

 

Shakespeare Competition

 

Bližšie informácie »

Všímajte si aktuálne ponuky nášho distribútora

 

Albion Books

Albion Books »

 

Onestopenglish

 

onestopenglish

 

Kopírovateľné pracovné listy pre výučbu
angličtiny »

Učebnica pre
3. až 9. ročník

učebnica English World

viac informácií »

Mohlo by vás zaujímať

Medzinárodné stránky v angličtine

Macmillan Education

Macmillan na Facebooku Spojte sa s nami
na Facebooku

 

O vydavateľstve Macmillan

Macmillan Education - popredné svetové vydavateľstvo publikácií na výučbu angličtiny a ďalších predmetov pre všetky typy škôl

Začiatky

Nakladateľstvo Macmillan založili v roku 1843 dvaja bratia, Daniel a Alexander Macmillanovi. Postupne začali vydávať diela známych autorov, ako Charlesa Kingsleya, Thomasa Hughesa, Lewisa Carrolla, Alfreda Lorda Tennysona, Henryho Jamesa, Thomasa Hardyho, Rudyarda Kiplinga a H.G. Wellsa. Ich podnikateľský inštinkt ich doviedol k vydaniu kníh ako Nature (1869), Grove Dictionary of Music and Musicians (1877) a Palgrave's Dictionary of Political Economy (1899), ktoré vychádzajú dodnes.

Zahraničná expanzia

Keď koncom 60. rokov minulého storočia odišiel Harold Macmillan z miesta ministerského predsedu a aj z politiky a stal sa predsedom spoločnosti, začalo nakladateľstvo Macmillan rozširovať svoju pôsobnosť v oblasti akademickej, vzdelávacej a literárnej. V tom čase boli založené dcérske spoločnosti v Japonsku, Mexiku aj v Afrike a Ázii.

Súčasnosť

V súčasnosti je spoločnosť šesťkrát väčšia ako pred 30 rokmi a pokračuje v tradícii investovania do dlhodobých projektov vydávaním on-line verzie knihy The Encyclopaedia of Life Sciences (12 zväzkov). Ťažiskom práce v zahraničí, najmä v neanglicky hovoriacich krajinách, je vydávanie materiálov pre vzdelávanie, predovšetkým pre výučbu angličtiny.

Nový majiteľ

V roku 1999 sa majiteľom nakladateľstva Macmillan stala veľká mediálna skupina Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck GmbH, ktorá vlastní aj ďalších 40 spoločností. Tým sa skončilo 156-ročné obdobie vlastníctva nakladateľstva rodinou Macmillanovcov.

Macmillan u nás

V Českej republike a na Slovensku pôsobí zastúpenie divízie Macmillan Education so sídlom v Oxforde, ktorá vydáva materiály pre výučbu angličtiny a je súčasťou nakladateľstva Macmillan Publishers Ltd. Zastúpenie ponúka služby a informácie pre všetkých klientov, ale predovšetkým pre učiteľov, študentov a kníhkupcov. Predaj sa uskutočňuje prostredníctvom distribútorov, ktorí zásobujú všetky kníhkupectvá- distribútori a kníhkupectvá

V oboch štátoch možno kúpiť aj všetky publikácie, vydávané ostatnými divíziami nakladateľstva Macmillan Publishers Ltd.